Kuidas taastada oma administraatori parooli?

From Joomla! Documentation

This page is a translated version of the page How do you recover or reset your admin password? and the translation is 72% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎Türkçe • ‎eesti • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎português • ‎português do Brasil • ‎Ελληνικά • ‎русский • ‎فارسی • ‎ไทย • ‎中文(中国大陆)‎ • ‎中文(台灣)‎ • ‎日本語

Joomla! 1.5 parooli taastamine

See lehekülg käib ainult Joomla! 2.5 ja uuemate versioonide kohta. Kui sa kasutad veel Joomla! 1.5-te  siis võid leida juhendid siit.

Tavapäraselt saad sa kasutajaid ning paroole lisada, muuta ja kustutada saidi adminiliidesest kasutajate lehelt. Selle tegemiseks pead sa kuuluma super administraatorite gruppi.

Mõningates olukordades ei pruugi see olla võimalik. Näiteks võib su sait olla "häkitud" ja kasutajate paroolid võivad olla muudetud. Või pole inimene, kes teadis paroole, enam saadaval. Või siis oled lihtsalt parooli unustanud.

Sellistes olukordades, on võimalik siiski veel muuta Joomla! andmebaasi, et sa saaksid Super Administraatorina sisse logaida. Need on võimalused, mida Joomla adminid saavad kasutada.

1. Meetod: fail configuration.php

Kui sul on ligipääs serveris sinu Joomla! saidi seadetefailileconfiguration.php, siis saad taastada parooli kasutades järgmist meetodit.

1. Kasuta FTP programmi oma saidiga ühendumiseks. Otsi üles fail configuration.php ning vaata selle kirjutusõiguseid. Kui õigused on 444 või mingi muu vääärtus, siis pane faili configuration.php õigusteks 644. Sellega saad ennetada vigu, mis võivad tekkida hiljem muudetud configuration.php faili üleslaadimisel.

2. Laadi seadetefail alla.

3. Ava fail configuration.php, mille sa alla laadisid tekstiredaktoris nagu näiteks notepad++ ja lisa see rida

public $root_user='myname';

nimekirja lõppu, kus myname on kasutajanimi, kelle parooli sa tead ja kellel on super administraatori õigused. Administraatori ligipääsuga kasutajanime asemel saab kasutada ka autori või kõrgema õigustega kasutaja kasutajanime.

4. Salvesta fail configuration.php ja laadi see tagasi saidile üles. Jäta faili configuration.php kirjutusõigusteks 644.

See kasutaja on nüüd ajutine super administraator.

5. Logi adminiliidesesse ja muuda ära administraatori parool, mille sa olid ära unustanud või loo uus super kasutaja. Kui lood uue kasutaja, siis soovid ehk blokeerida või kustutada vana kasutaja.

6. Kui oled selle ära teinud, siis eemalda failist configuration.php sinna lisatud rida. Selle tegemiseks kasuta linki "Kliki siia, et seda automaatselt teha", mis on tekkinud sinu adminiliidese päisesse. Kui lingi kasutamine ei toiminud, siis ava fail configuration.php käsitsi ning eemalda sinna lisatud rida. Laadi fail configuration.php tagasi saidile üles.

7. Veendu FTP programiga, et faili configuration.php õigused oleks 444. Kui eemaldasid rea käsitsi, siis veendu, et sa paneksid faili configuration.php õigusteks 444.

Kui pole ühtegi kasutajat, kes teab oma parooli ning sa ei saa käivitada registreerumise funktsoone saidilt, siis on sul ilmselt vaja võtta ette andmebaasi muutmine, millest tuleb juttu allpool.


2. Meetod: Andmebaasi otsene muutmine

Kui ülalolevad meetodid ei tööta, siis on sul kaks valikut. Mõlemad neist nõuavad otseselt MySQL andmebaasiga töötamist.

Muuda parool andmebaasis

Kui administraatoriõigused on veel olemas, siis lihtsaim valik on panna andmebaasis parooli asemele mingi väärtus, mida sa tead. Selle tegemiseks peab sul olema ligipääs MySQL andmebaasile kasutades phpMyAdmin või mõnda muud klienti.

Stop hand nuvola.svg.png
Palun veendu, et sa muudaksid parooli kohe pärast saidile ligipääsu saamist

Need juhised näitavad kuidas parooli käsitsi muuta ette määratud sõnaks - "secret"


 1. Navigate to phpMyAdmin and select the database for the Joomla! site in the left-hand drop-down list box. This will show the database tables on the left side of the screen.
 2. Find and click on the table with "_users" appended in the list of tables (note: you may have a prefix that is not jos_, simply go to the _users table for your prefix).
 3. Click on the "Browse" button in the top toolbar. This will show all of the users that are set up for this site.
 4. Leia kasutaja, kelle parooli sa soovid muuta ning kliki sellel real muutmise ikoonile
 5. Näidatakse vormi, millel saad muuta parooli lahtrit. Kopeeri sinna väärtus
  d2064d358136996bd22421584a7cb33e:trd7TvKHx6dMeoMmBVxYmg0vuXEA4199
  into the password field and press the Go button. phpMyAdmin should display the message "Affected rows: 1". At this point, the password should be changed to "secret".
 6. Log in with this user and password and change the password of this user to a secure value. Check all of the users using the User Manager to make sure they are legitimate. If you have been hacked, you may want to change all of the passwords on the site.

Lisa uus Super Administraator

Kui parooli muutmine ei toimi või sa pole kindel, mis kasutaja peaks olema super adminitraatorite grupis, siis sa võid kasutada seda meetodit ka uue kasutaja loomiseks.

 1. Navigate to phpMyAdmin and select the database for the Joomla! site in the left-hand drop-down list box. This will show the database tables on the left side of the screen.
 2. Press the "SQL" button in the toolbar to run an SQL query on the selected database. This will display a field called "Run SQL query/queries on database <your database>".
 3. Delete any text in this field and copy and paste the following query below and press the Go button to execute the query and add the new Administrator user to the table.
 4. Use the SQL query below to add another administrator account.


Stop hand nuvola.svg.png
Veendu, et sa kasutasid oma andmebaasi tabeli eesliidet!

The following code uses jos31_ as the table name prefix which is only an example table prefix. The prefix when you first installed Joomla is RANDOM or what you set it specifically too. You will need to change all occurrences of jos31_(your install set prefix) found in the code below to the prefix your installation is using.


Joomla jaoks kasutatav SQL kood  Joomla 2.5 Joomla 3.x Joomla 4.x

INSERT INTO `jos31_users`
  (`name`, `username`, `password`, `params`, `registerDate`, `lastvisitDate`, `lastResetTime`)
VALUES ('Administrator2', 'admin2',
  'd2064d358136996bd22421584a7cb33e:trd7TvKHx6dMeoMmBVxYmg0vuXEA4199', '', NOW(), NOW(), NOW());
INSERT INTO `jos31_user_usergroup_map` (`user_id`,`group_id`)
VALUES (LAST_INSERT_ID(),'8');

At this point, you should be able to log into the back end of Joomla! with the username of "admin2" and password of "secret". After logging in, go to the User Manager and change the password to a new secure value and add a valid e-mail address to the account. If there is a chance you have been "hacked", be sure to check that all users are legitimate, especially any members of the Super Administrator group.

Stop hand nuvola.svg.png
Warning!

Warning: The password values shown on this page are public knowledge and are only for recovery. Your site may be hacked if you do not change the password to a secure value after logging in. Be sure you change the password to a secure value after logging in.


Ülaltoodud näidetes muudetakse parool sõnaks "secret". All on näidatud veel kahte võimalikku varianti.

- password = "this is the MD5 and salted hashed password"
------------------------------------------------------
- admin = 433903e0a9d6a712e00251e44d29bf87:UJ0b9J5fufL3FKfCc0TLsYJBh2PFULvT
- secret = d2064d358136996bd22421584a7cb33e:trd7TvKHx6dMeoMmBVxYmg0vuXEA4199
- OU812 = 5e3128b27a2c1f8eb53689f511c4ca9e:J584KAEv9d8VKwRGhb8ve7GdKoG7isMm