J3.x

J3.x:Joomla'da İçerik Etiketleri Nasıl Kullanılır

From Joomla! Documentation

This page is a translated version of the page J3.x:How To Use Content Tags in Joomla! and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎Türkçe • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎português do Brasil • ‎русский

Joomla! etiketler, içeriği düzenlemek için esnek bir yol sağlar. Aynı etiket, içerik türlerinde birçok farklı içerik öğesine (makaleler, web bağlantıları, haber beslemeleri, kişiler ve kategoriler) uygulanabilir. Herhangi bir öğe, istediğiniz sayıda etikete sahip olabilir.

Bir öğe belirli bir etiketle etiketlendiğinde, o etiketin bağlantısına göz atmak, o etiketle etiketlenmiş tüm öğelerin bir listesini verir.

Etiketler Oluşturma

Etiketler iki şekilde oluşturulabilir.

  1. Etiketler yöneticisine göz atabilirsiniz (Bileşenler menüsünde linki). Orada bir makale oluşturmaya benzer şekilde ayrıntılı etiketler oluşturabilirsiniz. Bir adın yanında, etiketler bir açıklama, resim, meta veri ve diğer tüm Joomla içerik türlerine benzer diğer öğeleri içerebilir. Etiketler Yöneticisinde ayrıca, iç içe etiketleme oluşturacak bir etiket için bir üst öğe seçebilirsiniz.
  2. Etiket alanına sahip herhangi bir içerik düzenleme ekranında anında etiketler oluşturabilirsiniz. Olası bir etiketi yazmaya başlayın. Üç harf yazdığınızda, zaten var olan etiketleri görmeye başlayacaksınız. Yeni bir etiket oluşturuyorsanız, adı yazmayı bitirin ve enter tuşuna basın ve kaydettiğinizde etiket sizin için oluşturulacaktır.

Etiketli İçeriği Gösterme

Etiket ve bazı etiketli öğeler bulunduktan sonra bunları öne çeşitli yollarla gösterebilirsiniz.

  1. Varsayılan olarak Joomla!, etiketlenmiş her bir öğeye gömülü etiketleri görüntüler. Parametreleri değiştirerek bu ekranı kapatabilirsiniz. Bu görüntünün konumunu düzen geçersiz kılmaları ve alternatif düzenlerle kontrol edebilir ve CSS'nizi kullanarak stil uygulayabilirsiniz.
  2. Her bir etiket için etiketlenmiş öğelere bağlantılar içeren, bir etiket listesini görüntüleyen bir menü bağlantısı oluşturabilirsiniz.
  3. Etiket modüllerinden birini kullanabilirsiniz. Popüler etiketler, etiketlenen öğelerin çoğuna sahip olan etiketlerin bağlantılı bir listesini görüntüler. Benzer Etiketler, o anda görüntülenen öğeye benzer bir etiket grubuna sahip öğelerin listesini görüntüler (bu modül, içerik öğelerini göstermeyen sayfalarda görüntülenmez).

Kategori:Joomla! 3.x Kategori:Joomla! 3.6 Kategori:Yeni Joomla! 3.x Kategori:İçerik yönetimi Kategori:İçerik Etiketleri