J3.x

J3.x:Varasemalt versioonilt uuendamine

From Joomla! Documentation

This page is a translated version of the page J3.x:Updating from an existing version and the translation is 81% complete.

Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎español • ‎eesti • ‎فارسی • ‎français • ‎italiano • ‎日本語 • ‎Nederlands • ‎português • ‎português do Brasil • ‎ไทย • ‎中文(中国大陆)‎ • ‎中文(台灣)‎


Tee oma saidist enne uuendamist alati varukoopia.

Soovituslik uuendamise viis on Joomla! uuenduste komponendi kasutamine, mille võid leida adminiliidese alammenüüst komponendid.

Updating earlier versions? You must use the Install Method.

You should always review Upgrading Issues and Known upgrading issues and solutions before upgrading.

Mine lehele Komponendid > Joomla uuendamine

If an update is available there will be a message indicating this and a button to press. Which update you'll see depends on the setting for Update Server and caching. See options for Joomla! Update component. The first option shows the latest update of the major release in use. The second option shows the latest update of the latest major. Caching may cause not detecting an available update, purge cache.

J3-joomla-update-component-en.PNG

Kliki nupule "Paigalda uuendus" ja lase uuendus rahulikult lõpuni jõuda

Updatesuccess3-en.PNG

Kui uuendamine on lõpetatud, siis pead veel ehk värskendama veebilehte ja tühjendama veebilehitseja vahemälu, et sinu kujunduse CSS-i muudatused oleksid näha.

Märkus: Joomla! teavitab sind adminilidiese avalehel, kui uuendamine on vajalik, aga uuendust sinu eest ära ei tehta. Uuenduse käivitamiseks pead vajutama nuppu.

Soovitatud sammud ja tegevused: On soovitatav, et sa järgiksid neid juhendeid, kui uuendad saiti, mis on külastajatele nähtav:

  1. Varunda oma sait enne, kui sa alustad selle uuendamist. Siis on sul juhul, kui uuendamisel läheb midagi valesti, võimalus taastada oma saidi varasem versioon.
  2. Vaata üle väljalaske kommentaarid, et näha, mis on muutunud.
  3. Uuenda kasutades ühte siin dokumendis soovitatud meetoditest. Need meetodid paigaldavad uued programmifailid, kustutavad mittevajalikud vanad programmifailid ja uuendavad andmebaasi vastavalt uue Joomla versiooni vajadustele.
  4. Tühjenda oma veebilehitseja vahemälu ja kontrolli, kas uuendus oli edukas järgides osas Kontrolli oma saiti toodud juhendeid.

Kontrolli oma saiti

Pärast uuendamist on hea mõte tühjendada oma veebibrauseri vahemälu ja kontrollida oma saiti, et olla kindel, kas uuendamine oli edukas. Lisaprogrammide haldamise lehelt saad teha kaks kiiret kontrolli.

Lisade haldamine: Andmebaas

Joomla 2.5 See funktsioon lisati versioonis 2.5.0. See kontrollib, kas sinu andmebaas on kõigi Joomla! programmide jaoks ajakohane.

Ava Lisaprogrammide haldamine  Andmebaas. Kui sinu andmebaas on ajakohane, siis peaksid nägema umbes sellist lehekülge:

Andmebaasi lehekülg ilma probleemideta

Kui sinu andmebaas pole ajakohane, siis näidatakse sulle nimekirja leitud vigadest, umbes sellist:

Andmebaasi lehekülg kolme tuvastatud probleemiga.

Kui nii juhtub, siis kliki üleval paremal olevat nuppu Paranda. Joomla uuendab andmebaasi, et parandada leitud vead ning seejärel laaditakse lehekülg uuesti. Kui parandamine osutus edukaks, siis öeldakse, et andmebaas on ajakohane.

N.B. Kui mingeid vigu on siiski järgi, siis veebndu, et kõik andmebasi tabelid oleksid vabastatud.

Lisaprogrammide haldamine: Avasta

In some cases, when you update to a new Joomla version, new core extensions are added. If there were problems with the database update, these extensions may not have been correctly installed. To check this, navigate to Extension Manager  Discover. Then click on the Discover icon in the toolbar. The screen should show as follows:

Discover Screen With No Extensions To Install

If so, you know that any new extensions added during the update were correctly installed in the database.

If there are uninstalled extensions, they will show similar to the following screen:

Discover Screen With One Extension To Install

In this case, check the boxes and click on the Install icon in the toolbar. Joomla will install the extension(s) and then display the screen showing no extensions discovered. At this point, the new extensions have been installed in the database.

Vigade parandamine

Kui sul tekib enne uuendamist, selle ajal või pärast seda küsimusi, siis palun küsi abi foorumist Migrating and Upgrading to Joomla! 3.x Forum.

Kui sul on uuendamise ajal probleeme või tõrkeid, siis siin on mõned abistavad vihjed.

  • Vaata linsainfot neist kohtadest:
  • Veebibrauseri vahemälu tühjendamine. Pärast uuendamist võivad brauseri vahemälus olla veel CSS või JavaSkripti failid, mida on uuendatud.
  • Kui pärast uuendamist näidatakse andmebaasi vigasid, siis ava Lisaprogrammide haldamise lehe vahekaart Andmebaas. Mõningatel juhtumitel võib andmebaasi viga takistada muudatuste tegemist andmebaasis. Sellisel juhul saad need muudatused rakendada Andmebaasi leheküljelt ning seejärel kontrollida Avasta ja paigalda meetodiga, et kas kõik uued lisaprogrammid said paigaldatud.
  • Kui tekib vigu uuendamise ajal või pärast seda, siis kontrolli korduma kippuvaid küsimusi selle versiooni kohta, millele sa oma saidi uuendasid. Näiteks versiooni 3.1.0 puhul on selle kategooria nimi Kategooria:Versioon 3.1.0 FAQ.