J3.x

J3.x:Joomla'yı uzaktaki bir veritabanıyla kurmak için güvenli prosedür

From Joomla! Documentation

Revision as of 03:43, 28 May 2019 by FuzzyBot (talk | contribs) (Updating to match new version of source page)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Türkçe • ‎français

Joomla! 3.7.4 ile başlayarak Joomla! Security Strike Ekibi (JSST), web barındırma hesaplarınızı uzaktan bir saldırgan tarafından zarara uğramanızdan kurtarmak için yükleme uygulamasında ek güvenlik denetimleri uyguladı. Veritabanınız web sitenizle aynı sunucuda değilse, web sitenizin sahibi olduğunuzdan emin olmanız için ek bir kontrol gereklidir.

Kimlerden etkileniyor?

Bu, yükleyici uygulamasında bir güvenlik sorunu olduğu için yalnızca Joomla'nın yeni yüklemeleri (veya henüz yüklenmemiş) olanlar etkilenir. Eğer veritabanı sunucusu hiçbir şey değişmedikçe “localhost” kullanarak yeni yüklemek yapmak istiyorsanız.

Nasıl düzeltilir

3.7.4'ü yüklemek ve uzaktaki bir veritabanı sunucusu kullanmak istiyorsanız, yükleme klasöründe kurulumcu tarafından rastgele oluşturulmuş bir dosyayı silmenizi gerektirir. Bu dosya adı oturumunuza özgü olduğundan, dosyayı sildiniz. Normal olarak yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Özel bir durum "FTP modu" dur. Bu durumda Joomla dosya yaratamaz. Dolayısıyla, web sitesi sahibi olduğunuzu onaylamak için kurulum klasöründe bir dosya oluşturmanızı istiyoruz.

Her iki durumda da, dosya adı ekranda bir mesajda kurulumun nasıl doğrulanacağı ile ilgili talimatlarla birlikte görüntülenecektir.

If you are running in a trusted environment (such as a docker container) then you can also set the environment variable JOOMLA_INSTALLATION_DISABLE_LOCALHOST_CHECK to value 1 in the container, which will skip this check