Kuidas htaccess.txt fail nimetada ümber .htaccess failiks?

From Joomla! Documentation

This page is a translated version of the page How do you convert an htaccess.txt file into a .htaccess file? and the translation is 100% complete.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎català • ‎eesti • ‎español • ‎français • ‎русский

Tutvustus

Kui kasutad PHP Apache moodulit, siis saad muuta seadeid kasutades Apache seadetefailides (nt. httpd.conf ja .htaccess files) olevaid juhiseid. Selle tegemiseks on sul vaja õiguseid "AllowOverride Options" või "AllowOverride All". Kui saad muuta ise oma Apache seadeid, siis saad ja peaksid kasutama httpd.conf-i. Kui sa ei saa ise oma Apache seadeid muuta (näiteks jagatud virtuaalserveri puhul), siis pead kasutama .htaccess faile.

Juhendid

  1. Esmalt otsi FTP-ga oma serveri peakaustast üles fail htaccess.txt. See fail peaks tekkima sinna Joomla! paigaldamise ajal. (Pane tähele, et selle faili nimi ei alga punktiga.) Ava fail htaccess.txt ja loe seda hoolikalt. Selles on olulised soovitused selle kohta, kuidas saad oma saiti kaitsta.
  2. Tee selles failis kõik sinu saidi jaoks vajalikud muudatused ning salvesta fail nimega .htaccess (punk faili nime alguses). Veendu, et sinu FTP programmis oleks välja lülitatud valik "Peida punktiga algavad failid".
  3. Teststi oma saidi avalikku osa ja adminiliidest. Kui seal on näha mingeid vigu, siis pane faili nimeks tagasi htaccess.txt ning vaata varasemalt tehtud muudatused üle. Kui sa ei saa seda tööle, siis jäta fail kausta nimega htaccess.txt.
  4. Kasuta phpinfo()-d, et veenduda, et kõik seaded on nii nagu need peaksid olema. Märkus: Failid, milles on phpinfo() ning mis on veebist ligipääsetavad on potensiaalsed turvariskid, kuna nad annavad ründajatele palju kasulikku infot sinu serveri kohta. Eemalda sellised failid alati kohe peale kasutamist.

Lisainfo