אתרים ידידותיים למשתמש Google Developers

From Joomla! Documentation

This page is a translated version of the page Google Developers Mobile Friendly Websites and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎português do Brasil • ‎română • ‎български • ‎русский • ‎עברית • ‎中文(中国大陆)‎ • ‎日本語

Joomla!®

ג'ומלה היא מערכת לניהול תוכן שמאפשרת לך לבנות אתרים ואפליקציות .
שימו לב: ג'ומלה 2.5 הגיעה לסיום החיים שלה בדצמבר 2014. ג'ומלה 3.x מוכנה למובייל ישר מהקופסא.
ניתן למצוא כאן את גירסת ג'ומלה עליכם להשתמש בה. לפני שאתם מתחילים אנחנו ממליצים לגבות את האתר לפני ביצוע כל שינוי, עדכון או שדרוג. בדרך זאת יהיה לכם עותק של האתר על למנת לשחזר אותו אם יהיה בכך צורך. אל תשכחו לבדוק את הגיבויים!
אם אתם לא בטוחים איך לגבות את אתר הג'ומלה! שלכם, עקבו אחרי ההוראות בדקומנטציה של אתר ג'ומלה. אם זה מורכב מדי בשבילכם, חפשו תמיכה בפורומי התמיכה של ג'ומלה או חפשו עזרה בקהילת ג'ומלה הקרובה אליכם.
אם אתם משתמשים בגירסה ישנה יותר של ג'ומלה, עקבו אחרי ההוראות בהמשך.

1. באיזו גירסה של ג'ומלה ובאיזה טמפלט אתם משתמשים?

1.1 כיצד ניתן לבדוק את זה?

דבר זה עלול להשפיע על השינויים אותם אתם יכולים לבצע. האופציות גדלות בצורה משמעותית כשההתקנה שלכם של ג'ומלה היא מעודכנת לגירסה האחרונה הקיימת.
הנה מספר דרכים שבהם אתם יכולים לבדוק באיזו גירסה של ג'ומלה! אתם משתמשים:
בדקו בפאנל ניהול האתר שלכם. מספר הגירסה אמורה להופיעה באזור העליון או התחתון של הפאנל, תלוי בגירסה של ג'ומלה! בה אתם משתמשים.
בדקו בעמוד מידע על המערכת בפאנל ניהול האתר האחורי שלכם. מספר הגירסה אמור להופיע שם גם כן.
הגירסה מופיעה בקובץ /version.php וניתן לצפות בה בעורך טקסט. לרוב תמצאו את הקובץ הזה בספריה /libraries/joomla/ אך לעיתים הוא יופיע במקומות אחרים.
אתם יכולים למצוא עוד דרכים לבדוק את גירסת הג'ומלה של האתר שלכם בדקומנטציה של אתר ג'ומלה
שימו לב: אם אתם מרגישים אבודים בשלב זה, אנחנו ממליצים לכם לחפש מומחה.

=1.2. עדכנו את גירסת האתר, הטמפלט בו אתם משתמשים וכל תוסף חיצוני כנדרש.

אם גירסת הג'ומלה שלכם איננה הגירסה האחרונה, אנחנו "ממליצים בחום" לעדכו את ההתקנה של ג'ומלה לגירסתה האחרונה על ידי שימוש בדקומנטציה של ג'ומלה לעדכון אתר, תוכלו למצוא שם מדריך לעדכון האתר מגירסה 1.5 ל3.x ומ2.5 ל3.x שלב אחרי שלב (שימו לב שדקומונטציה זו מופיעה בכמה שפות). עדכון לגירסה האחרונה יגרום אוטומטית לשדרוגים הכרחיים לאבטחת האתר ויהפוך את אתרך לידידותי למובייל.

1.3 בדיקת האתר האם הוא מותאם למובייל

בדקו את כתובת האתר שלכם בעזרת כלי Mobile-Friendly Test בדיקת ידידותיות למשתמש עכשיו כשהתוכנה והטמפלט מעודכנים לגירסתם האחרונה. אם קיבלתם תוצאה "ידידותי למשתמש", סיימתם את המשימה!
אם התוצאה איננה ידידותית למובייל, שיקלו להחליף את הטמפלט של האתר ו/או לערוך שינויים והתאמות לטמפלט הקיים. הכנו את הדקומנטציה הבאה כדי לעזור לכם בתהליך.

2. כיצד תוכלו להפוך אתר ג'ומלה לידידותי למובייל מבלי לעדכן גירסת ג'ומלה?

בתור התחלה, למדו כיצד להתקין תוסף ג'ומלה חיצוני על ידי קריאת המדריך להתקנת תוספים. הרבה תוספי ג'ומלה יוכלו לעזור לכם להפוך את אתרכם להיות ידידותי למשתמש מבלי לעדכן גירסאות. בקרו באזור המובייל של ספריית התוספים של ג'ומלה על מנת לחפש תוסף שמתאים לאתרכם. קראו את הדקומונטציה של התוסף על מנת לוודא שאתם יודעים כיצד להתקין ולהשתמש בתוסף. כשאתם מוכנים, התקינו את התוסף ובצעו את ההתאמות לאתרכם.

3. האם עכשיו אתר הג'ומלה שלכם ידידותי למובייל? בדיקה אחרונה

אנחנו מקווים שעכשיו האתר שלכם ידידותי למובייל ומוכן להיות מוגש לקהל משתמשי המובייל שלכם. אנחנו מזמינים אתכם להשתמש בכלי בדיקת ידידותיות למובייל עכשיו.

Google-Mobile-Friendly-Test.png

אם תוצאות הבדיקו אינם מספקות או שיש לכם עוד שאלות, אנחנו מזמינים אתכם לפורומי הקהילה הבינלאומיים שלנו. שם תוכלו לשאול שאלות, ולקבל עוד מידע, תמיכה והדרכה.
אנחנו תמיד שואפים לשפר את הדקומנטציה שלנו: הרגישו חופשי למלא את הטופס הזה עם ההמלצות שלכם.