J3.x

J3.x:Privaatsus

From Joomla! Documentation

This page is a translated version of the page J3.x:Privacy and the translation is 87% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎Türkçe • ‎eesti • ‎español • ‎français • ‎беларуская • ‎русский
Õpetus
Kuidas uut privaatsuse tööriista komplekti kasutada
Joomla! 
3.9

Alates Joomla versioonist 3.9 on Joomlaga kaasas privaatsuse tööriistad, mis aitavad teha koostööd erinevate seadustega nagu näiteks GDPR.
Selles õpetuses leiad infot selle kohta, kuidas neid lisaprogramme seadistada.

Komponent

Privaatsuse töölaud

Privaatsuse töölaual on kokkuvõte veebisaidi infonõuete kohta ja soovituslikud tegevused. Privaatsuse töölaud asub menüüs alajaotuse "Kasutajad" all.

Nõuete arv

Päringute arvu "moodul" on veebisaidi infonõuete kokkuvõtte moodul, mis toimib sarnaselt allpool käsitletud töölaua mooduliga.

Staatuse kontroll

Privacy Dashboard Health Check-en.png

Seisundikontrolli "moodul" kontrollib, mis seisus on erinevad toimingud, mida veebisaitide omanikel soovitatakse teha. Need toimingud on seotud veebisaidi privaatsuse tööriistadega.

  • Kontrollib, kas privaatsuspoliitika on avaldatud - See kontrollib, kas privaatsus poliitika on seadistatud ja avaldatud. Arendajad saavad lisada toe sellele kontrollile kasutades sündmust onPrivacyCheckPrivacyPolicyPublished. Kui pluginas Süsteem - Nõusolek privaatsustingimustega on poliitika määratud, siis on kontrolli tulemus positiivne.
  • Kontrollib, kas infonõude jaoks on olemas avaldatud menüülink - See vaatab, kas saidil on avaldatud menüülink infonõude vormile, et aidata autenditud kasutajatel saata infonõudeid. Sõltumata sellest, kas menüülink on avaldatud, näidatakse alati korrektset URL-i infonõude vormile.
  • Kontrollib, kas on mingeid pakilisi infonõudeid - See kontrollib, kas on kinnitatud infonõudeid, mis on vanemad kui seadetes määratud aeg (vaikimisi 14 päeva) ning teavitab saidi omanikku nõuetest, mis vajavad kiiresti tähelepanu.
  • Kontrollib, kas kirjade saatmine on lubatud - Infonõuete töötlemiseks peab sait olema võimeline kirju välja saatma. Kui kirjade saatmine on välja lülitatud, ei saa saa infonõudeid luua või nende alusel tegutseda.

Lisaprogrammide võimekus

Sellele leheküljele on kogutud info privaatsusega seotud võimalustest (nagu näiteks isikuandmete töötlemine, küpsiste määramine sinu veebibrauseris või info jagamine kolmanda osapoolega, et mingi funktsioon toimiks), mis aitavad kasutajatel hinnata oma andmete privaatsusega seotud muresid ning valmistada ette dokumentatsiooni nagu privaatsuspoliitika ja kasutustingimused. Lisainfot selle lehekülje kohta ja seda, kuidas arendajad saavad selle toe oma lisaprogrammidesse lisada, leiad leheküljelt Joomla lisaprogrammide aruandmise võimalused privaatsuse komponendis.

Infonõuded

See lehekülg on kasutajate infonõuete töötlemise ja haldamise keskne koht. Lisainfot selle lehekülje ja töövoo kohta leiad leheküljelt Privaatsuskomponendi infonõuete töövoog.

Pluginad

Süsteem - Nõusolek privaatsuspoliitikaga

Consent to Privacy Policy-en.png

Kui kogutakse infot, mille järgi saab isiku tuvastada, siis peaksid veenduma, et:

  • Kasutajat on informeeritud sellest, miks sa seda infot küsid. See peaks olema selges ja arusaadavas keeles.
  • Kasutaja teab, mis andmeid tema kohta kogutakse.
  • Kasutaja teab mille jaoks tema andmeid kasutatakse.
  • Kasutaja on andnud sulle loa oma andmete kasutamiseks.

See plugin EI tee sinu saiti automaatselt seadusega kooskõlastatuks. See on lihtsalt üks sammuke selles protsessis.

Kui plugin on sisse lülitatud, siis küsitakse iga uue kasutaja käest nõusolekut privaatsus poliitikaga. Kuupäev ja kasutaja IP aadress salvestatakse. Kõik olemasolevad kasutajad suunatakse kasutaja profiili leheküljele, et nad saaksid oma nõusoleku anda.

Plugina seadistamine

Privacy Consent Configuration-en.png

Plugin on Joomla 3.9-s paigaldatud, aga see pole vaikimisi sisse lülitatud. Selle sisse lülitamiseks ava Lisaprogrammid    Pluginad ning otsi sõna Privaatsus. Pärast plugina leidmist võid plugina sisse lülitada ja seda seadistada.

For Joomla 4

J4x-Privacy-Consent-Configuration-en.png

Privaatsuspoliitika lühiversioon

See on lühike märkus, mida näidatakse privaatsustingimustega nõusoleku märkekasti kohal. Sa võid jätta selle nii nagu ta on ning siis kasutatakse seda sõnumit või sisesta soovi korral oma tekst.

Märkus mitmekeelsete saitide kohta. Kui kasutad vaikimisi teksti, siis seda näidatakse kasutaja omas keeles. Kohandatud teksti pole võimalik tõlkida mitmesse keelde. Kui soovid teksti kohandada ja seda näidata mitmes keeles, siis jäta see väli tühjaks ning kasuta Joomla keelte ülekirjutusi, et kohandada iga keele jaoks fraasi PLG_USER_PRIVACYCONSENT_NOTE_FIELD_DEFAULT.

Privacy Type

A new field for Joomla 3.10 and 4. Choose between Article and Menu Types. The following field will change accordingly to allow you to choose an Article or a Menu.

Privaatsuspoliitika artikkel

Kui soovid luua pikema privaatsuspoliitika, siis võid luua või muuta artiklit, mida näidatakse hüpikaknas.

Märkus mitmekeelsete saitide kohta. Kui seostad selle artikli ja selle teises keeltes olevate versioonidega, siis näidatakse privaatsuspoliitikat kasutajale automaatselt õiges keeles.

Privacy Menu Item

Select a menu item.

Note for Multilingual sites. If you associate this menu item with alternatives in other languages then the privacy policy will be displayed in the correct language for the user.


Ümbersuunamise sõnum

Redirect message-en.png

See on sõnum, mida näidatakse olemasolevatele kasutajatele, kui nad logivad saidile esimest korda pärast privaatsuse plugina sisse lülitamist. Sa võid jätta selle muutmata, ning sellisel juhul näidatakse kasutajatele seda teksti siin või siis võid panna siia asemele sinu saidi jaoks sobiva teksti.

Märkus mitmekeelsete saitide kohta. Kui kasutad vaikimisi teksti, siis seda näidatakse kasutaja omas keeles. Kohandatud teksti pole võimalik tõlkida mitmesse keelde. Kui soovid teksti kohandada ja seda näidata mitmes keeles, siis jäta see väli tühjaks ning kasuta Joomla keelte ülekirjutusi, et kohandada iga keele jaoks fraasi PLG_USER_PRIVACYCONSENT_REDIRECT_MESSAGE_DEFAULT.


Kasutaja - Kasutustingimused

Plugina seadistamine

Plugin on Joomla 3.9-s paigaldatud, aga see pole vaikimisi sisse lülitatud. Selle sisse lülitamiseks ava Lisaprogrammid    Pluginad ning otsi sõna Tingimused. Pärast plugina leidmist võid plugina sisse lülitada ja seda seadistada.

Kasutustingimuste lühiversioon

See on lühike märkus, mida näidatakse kasutustingimuste märkekasti kohal. Sa võid jätta selle nii nagu ta on ning siis kasutatakse seda sõnumit või sisesta soovi korral oma tekst.

Märkus mitmekeelsete saitide kohta. Kui kasutad vaikimisi teksti, siis seda näidatakse kasutaja omas keeles. Kohandatud teksti pole võimalik tõlkida mitmesse keelde. Kui soovid teksti kohandada ja seda näidata mitmes keeles, siis jäta see väli tühjaks ning kasuta Joomla keelte ülekirjutusi, et kohandada iga keele jaoks fraasi PLG_USER_TERMS_NOTE_FIELD_DEFAULT.

Kasutustingimuste artikkel

Kui soovid luua pikema kasutustingimuste teksti, siis võid luua või muuta artiklit, mida näidatakse hüpikaknas.

Märkus mitmekeelsete saitide kohta. Kui seostad selle artikli ja selle teises keeltes olevate versioonidega, siis näidatakse kasutustingimusi kasutajale automaatselt õiges keeles.

Sisu - Nõusoleku kinnitamine

Confirm Consent checkbox-en.png

See plugin lisab vormi (nt. tuuma kontaktivormi) märkekasti, mille peab valima.

Plugina seadistamine

Confirmconsent configuration-en.png

Plugin on Joomla 3.9-s paigaldatud, aga see pole vaikimisi sisse lülitatud. Selle sisse lülitamiseks ava Lisaprogrammid    Pluginad ning otsi sõna Nõusolek. Pärast plugina leidmist võid plugina sisse lülitada ja seda seadistada.

Privaatsuspoliitika lühiversioon

See on lühike märkus, mida näidatakse privaatsuse nõusoleku märkekasti kohal. Sa võid jätta selle nii nagu ta on ning siis kasutatakse seda sõnumit või sisesta soovi korral oma tekst.

Märkus mitmekeelsete saitide kohta. Kui kasutad vaikimisi teksti, siis seda näidatakse kasutaja omas keeles. Kohandatud teksti pole võimalik tõlkida mitmesse keelde. Kui soovid teksti kohandada ja seda näidata mitmes keeles, siis jäta see väli tühjaks ning kasuta Joomla keelte ülekirjutusi, et kohandada iga keele jaoks fraasi PLG_CONTENT_CONFIRMCONSENT_FIELD_NOTE_DEFAULT.

Privaatsuspoliitika artikkel

Kui soovid luua pikema privaatsuspoliitika, siis võid luua või muuta artiklit, mida näidatakse hüpikaknas.

Märkus mitmekeelsete saitide kohta. Kui seostad selle artikli ja selle teises keeltes olevate versioonidega, siis näidatakse privaatsuspoliitikat kasutajale automaatselt õiges keeles.

Moodulid

Privaatsuse töölaud

Privacy Dashboard Module-en.png

Selles moodulis on sinu veebisaidile saadetud infonõuete kokkuvõte. See moodul on uuel Joomla 3.9 saidil vaikimisi paigaldatud ja sisse lülitatud. Kui soovid seda lisada oma uuendatud saidi töölauale, siis mine lehele Lisaprogrammid    Moodulid, määra saidi filtriks Administraator, lisa uus moodul Privaatsuse töölaud, määra selle asukohaks cpanel ning määra ligipääsuks Super Users.